SealPod kapsüller makinemle uyumlu mu?

Nespresso: Evet! Nespresso® Inissia, U, Pixie, Citiz, Maestria, Lattissima, Essenza, Le Cube ve Concept de dahil olmak üzere çoğu makinesi ile uyumludur.

Dolce Gusto: Malesef uyumlu değil!

SealPod kapsülleri makineme zarar verecek mi?

Doğru kullanımla, SealPod kapsülleri makinenize zarar vermez. SealPod kapsülleri Nespresso® kapsüllerden daha kısadır, bu nedenle delme iğnesi paslanmaz çelik SealPod kapsülü ile temas etmez. Bu sayede makinenizde herhangi bir zarar meydana gelmez

SealPod Sticker Kapağını nasıl çıkarırım?

SealPod kapsülünün yeteri kadar soğuduğundan emin olduktan  sonra, stikerın çıkıntısını  kullanarak ya da çatal kullanarak delerek kapağı çıkarın.

SealPod kapsülümde kullanılacak taze kahve çekirdeklerini öğütmek istiyorum , ne tür bir öğütücü kullanmalıyım?

Bıçak öğütücüler çok fazla toz oluşturabileceğinden, en iyi sonuç için kaliteli kahve değirmenlerini kullanmanızı öneririz.

SealPod kapsülleri ile birlikte kullanmak için hangi öğütme boyutu önerilir?

Kurutulmuş kahve demlemek için kullanılana benzer şekilde ince bir öğütme kullanmanızı öneririz. Kendi kahve çekirdeklerini evde taze şekilde öğütebilir veya favori kahvenizi alırken en iyi sonuç için "espresso" ve "stovetop" arasında öğütmesini isteyebilirsiniz.

Kahvem çok yavaş demleniyor , neden?

Kullanılan kahven  çok ince çekilmiş olabilir. Kahveyi sıkıştırırken daha az basınç yapın ve kahveleri daha gevşek bir şekilde paketleyin.

Kahvemde krema yok ve çok hızlı bir şekilde demlendi, neden?

Kullanılan kahve çok iri taneli çekilmiş olabilir. Kahveyi sıkıştırırken daha fazla basınç uygulayın.

Silikon Fresh Cover niçin kullanılır?

Kolaylık sağlamak için, kapsüllerin önceden doldurması tercih edilebilir.  Kapsülünüzü kahve ile doldurduktan ve bir Sticker ile kapattıktan sonra, Fresh Cover'a yerleştirip muhafaza edebilirsiniz. Unutmayın, dolu kapsülünüzü serin ve kuru bir yerde saklayın.

 

Çay demlemek için SealPod kapsülleri kullanabilir miyim?

Evet. İdeal olarak,  sealpod için uygun gevşek bir yaprak çay seçmek ve 88 derecede demlemek en iyi sonucu verir. Çay yapraklarının genişlemesi nedeniyle kapsülünüzün üst kısmının üçte ikisini doldurmanızı öneririz. Fazla çay yapraklarını SealPod’un kenarından temizleyin, sonra kağıt “SealPod Biyolojik Olarak Parçalanabilir Çıkartma Kapağı”ile kapatın. Kapsülü makinenize yerleştirildiğinizde, istediğiniz su seviyesine gelene kadar çekme düğmesini basılı tutun.