Espressocu.com'u hayata geçirirken temel hareket noktamız şuydu; evde, ofiste iyi kahve içmek istiyoruz. Suda çözünen, açıkçası çok da sağlıklı olmayan kahveler de içmek istemiyoruz (açıkcası aslında onlar kahve bile değil bkz. https://en.wikipedia.org/wiki/Instant_coffee). Öte yandan üçüncü nesil kahveciler gibi şu kadar gram kahveyi, şu derecede suyla, şu kadar dakikada demleyecek ne vaktimiz ne de takatimiz var. İhtiyacımız basitti Gerçek ve kaliteli kahve olsun, basit olsun ama çok da pahalı olmasın:)

Kısaca kaliteli bir bardak kahve keyfine varmak için ne lazımsa bir arada bulabileceğimiz bir yer olsun istedik ve espressocu.com bu talebi karşılamak için bir avukat, bir reklamcı, bir planlamacı üç arkadaş tarafından biraz da bencilce:) kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kuruldu.

Espressocu.com'daki ürünler de bu noktadan hareketle seçildi.

Burada çok kaliteli kahveler satacağız. Daha doğrusu burada kendimiz içtiğimiz en kaliteli kahveleri satacağız:)

Yine çok beğendiğimiz, kullandığımız atıştırmalıkları, bardakları, french pressleri satacağız.

Her ne kadar Espressocu olsak da, iyi bir kahve tiryakisinin kaliteli çay da içeceğini düşündük ve yine kalitesine kefil olacağımız Melez Tea ürünlerini satmaya karar verdik.

Şimdi, basit, kaliteli, 'affordable' kahveye kolay erişim mottomuzun temel aktörlerine gelirsek;

Doldurulabilir kapsüllerimizden başlayalım; iyi bir espresso içmenin en kestirme yolu Nespresso makineleri. Hatta sadece espresso değil, evde bir dakika içinde kaliteli birer latte, latte machiato, cappuccino içmenin de en kestirme yolu Nespresso kapsüllü kahve makineleri. Ancak, her ne kadar Nespresso kapsülleri gayet kaliteli bir kahve zevki sunsa da kahve tiryakilerinin bütçeleri için biraz maliyetli olabilir. Üstelik her kapsül bir kez kullanılıyor ve sonra çöpe atılıyor. Her bardak kahvede çevreye zarar veriyoruz. Ayrıca her ne kadar Nespresso’nun oldukça fazla çeşidi olsa da sonuçta sınırlı bir ürün listesine mahkumuz. Haftasonu gittiğimiz kafede beğendiğimiz kahveyi, Salı akşamı evde yapamayacağız.

Doldurulabilir kapsüller tüm bu sorunlara çözüm oluyor. Doldurulabilir kapsüller paslanmaz çelikten üretiliyor ve bir kere aldıktan sonra istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz. Her fincan kahveden sonra çevreyi kirletmiş olmanın verdiği suçluluk hissinden kurtuluyorsunuz.

Beğendiğiniz tüm kahveleri Nespresso makinenizde yapabiliyorsunuz. Artık Kolombiya’dan gelen arkadaşınızın getirdiği kahve çekirdeklerini evde Nespresso makinenizde kullanabileceksiniz.

Manuel espresso makinelerine gelirsek; artık güzel bir fincan espresso için birkaç bin liralık makinelere mahkum değiliz. Staresso ve Handpresso ile artık evde, işyerinde, kamp yaparken, veya yatınızda yani hemen hemen istediğiniz her yerde kaliteli bir fincan kahve yapmak için tek ihtiyacınız, sıcak su ve kahve. Manuel espresso makinelerimiz ile istediğiniz yerde istediğiniz zaman mükemmel bir fincan espresso yapabillirsiniz.

Şimdilik bu kadarla yetinelim, eminim emeklerimiz ve özenimiz fark edilecek ve kısa süre içinde kahve severler tarafından takdir edilecek. Şimdilik lütfen bir arkadaşınızın dükkanından alışveriş yapıyor rahatlığında davranın ve aklınıza takılan en ufak bir soruyu sormaktan çekinmeyin.

 

Afiyet olsun.